Pandurii lui Iordãnescu, pe val

Sub privirile a doar 500 de mehedinţeni, CS Pandurii Târgu Jiu a dispus, luni seara, în cadrul etapei a XIV-a din Liga I, cu 3-1 de Poli Timişoara şi a egalat Steaua Bucureşti, la puncte. Toate golurile partidei de pe Stadionul Municipal au fost marcate în prima reprizã, iar pentru echipa antrenatã de Edward Iordãnescu au înscris Cristian Sãpunaru (‘4) şi Ioan Hora (‘8, ‘35). Bãnãţenii au punctat prin Dorin Goga, în minutul 44. Duminicã, de la ora 20:00, CS Pandurii Târgu Jiu va evolua, în deplasare, cu Steaua Bucureşti, iar miercurea viitoare, de la ora 20:30, va juca, pe “Municipalul” severinean, cu Dinamo Bucureşti, în optimile de finalã ale Cupei României. Cele douã echipe s-au mai întâlnit în acest sezon în alte douã rânduri la malul Dunãrii. Dacã partida din campionat, contând pentru etapa IX-a, s-a încheiat la egalitate (2-2), Dinamo s-a impus cu 2-0 în sferturile Cupei Ligii.