“Vom rezilia contractul cu Mehedinţi GAZ şi vom gãsi cele mai bune soluţii pentru a extinde reţeaua de gaze în SEVERIN”
Deşi încã din anul 2004, Mehedinţi GAZ a câştigat concesiunea pentru extinderea reţelei de gaze naturale în Drobeta Turnu Severin şi trebuia sã extindã reţeaua pe aproximativ 125 de km, proiectul bate pasul pe loc şi astãzi.
Compania şi-a bãtut pur şi simplu joc de severineni iar dupã 15 ani nu a reuşit sã realizeze decât 35 km de reţea. Luna aceasta primarul Marius Screciu a reuşit sã preia concesiunea de la Ministerul Energiei, iar de acum înainte va putea interveni şi va lua mãsuri împotriva celor de la Mehedinţi GAZ.
Primarul Marius Screciu a declarat pe aceastã cale cã încearcã rezilierea contractului cu firma şi cã extinderea reţelei de gaz se va realiza cu orice preţ pentru severineni.



