Comunicat de presă

               Societatea SECOM SA anunţă că începând cu data de 01.03.2018 tariful la canalizare se va majora cu 20% în judeţul Mehedinţi.

Decizia a fost luată în baza prerogativelor atribuite prin OG 26/2000, aprobată cu modificări şi completări prin legea nr 246/20005, coroborate cu art. 20 din statutul “Asociaíei pentru Managementul Serviciilor de Apă şi Canalizare  Mehedinţi.

Majorarea a fost stabilită în conformitate cu cerinţele Contractului de credit încheiat de către SECOM cu Banca Europeană pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare cu nr. 45124 din data de 20.11.2015.

Astfel, noile tarife pentru canalizare vor fi de 2,17 lei/mc pentru utilizatorii casnici şi 1,82 lei/mc pentru restul utilizatorilor. Majorarea a fost aprobată de A.D.I (Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Apă-Canalizare) şi consiliile locale ale UAT-urilor unde operează Societatea SECOM SA.