Strehaia, echipa momentului la judeţ

CS Strehaia continuã seria pozitivã în Liga a IV-a Mehedinţi. La Cujmir, echipa antrenatã de Dan Şurlãu s-a impus cu 2-1 şi a bifat al patrulea succes consecutiv. Toate golurile s-au marcat în repriza secundã, iar victoria a fost adusã de Claudiu Topalã, în ultimul minut. Scorul fusese deschis de Eugen Pistriţu (‘65), iar Emil Cîncea (‘85) reuşise sã egaleze pentru gazde. Dupã acest nou rezultat pozitiv, CS Strehaia s-a apropiat la 5 puncte de lider, care, în derby-ul etapei, a remizat cu AS Corcova, scor 1-1. CS Pandurii Cerneţi a deschis scorul în minutul 10, prin autogolul lui Cristian Aldea, iar Cristian Baciu (‘39) a egalat pentru echipa-gazdã. Dupã aceastã remizã, AS Corcova a pierdut locul de pe ultima treaptã a podiumului, în detrimentul Recoltei Dãnceu, care a dispus cu 8-2 de Viitorul Şimian, prin reuşitele lui Mihai Pavel (‘4, ‘70), Alex Işfan (‘7, ‘63), Robert Ţogoe (‘24, ‘27), Lori Işfan (‘32) şi Constantin Negrescu (‘89), respectiv Andrei Sfia (‘2) şi Gabriel Ciolacu (‘72). Runda a XI-a a adus şi prima victorie pentru nou-promovata Coşuştea Cãzãneşti, care a trecut cu scorul de 1-0 de Dunãrea Gruia, prin golul lui Adrian Mica, din minutul 58.